środa, 29 listopada 2017

Zapach diabła

Autor: Mons Kallentoft
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Okładka: twarda z obwolutą
Ilość stron: 320

Rok wydania: 2017
Seria: Komisarz Malin Fors / Ludzkie zmysłyMogłoby się wydawać, że 10 tom w serii niczym już nie może nas zaskoczyć ale nie w przypadku Monsa Kallentofta bo u niego można spodziewać się wszystkiego. Bo przecież można bardziej zgnębić główną bohaterkę, pokazać jej najgorsze oblicze i zesłać do własnego prywatnego piekła. Jak mówi przysłowie Czasem trzeba dotknąć dna, żeby się od niego odbić i w "Zapachu diabła"  jesteśmy  świadkiem spadania na samo dno głównej bohaterki serii Malin Fors.
Kallentoft z upodobaniem wystawia Malin  na nowe ciosy po których normalny zwykły człowiek miałby już dość i najchętniej wyniósł by się na inny świat. Malin natomiast zapija swoje smutki szukając zapomnienia w morzu alkoholu.

Malin Fors zostaje wysłana do Bangkoku gdzie znaleziono zwłoki brutalnie zamordowanej Szwedki i pełnić będzie tam funkcję oficera łącznikowego w ambasadzie szwedzkiej.
Dla Malin ten wyjazd to ostatnia deska ratunku. Przez nadużywanie alkoholu kariera pani komisarz zawisła na włosku. Nie radzi sobie z własnymi problemami, stwarza problemy innym i nie chce pomocy. Wszystko komplikuje się gdy zostaje zamordowana osoba którą Malin znała, czy będzie umiała oddzielić życie osobiste od śledztwa? Tętniący życiem Bangkok to nie tylko zapachy, barwy, dźwięki i zapachy ale przede wszystkim korupcja, przemoc i śmierć.

Muszę przyznać, że brakuje mi Malin która słuchała ofiar i wstawek z nimi to za to pokochałam Kallentofta. Mimo wszystko liczę na to, że następne części pokażą Malin powstającą z dna i silną jak zawsze.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dom Wydawniczy Rebis

1 komentarz: