sobota, 28 maja 2016

Niewypowiedziana

Autor: C.C. Hunter
Wydawnictwo:Feeria Young
Ilość stron:440
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Wodospady Cienia po zmroku


Niewypowiedziana to trzeci tom serii Wodospady Cienia po zmroku, który zamyka ta serię i tak trochę mi smutno, że to już koniec bo chciałoby się więcej. C.C. Hunter napisała moim zdaniem dwie rewelacyjne serie, które mimo moich lat uważam ze jedne z najlepszych jakie czytałam. Od samego początku trzymała w napięciu, jak już zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać i byłam szczęśliwa, że dzieciarni nie było w domu i spokojnie mogłam czytać i nikt mi nie przeszkadzał.

Della wróciła do rodzinnego domu, by być bliżej rodziny i wspierać ich w trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli gdy jej ojcu postawiono zarzut morderstwa. Jednak czuje się jak intruz w domu a jej ojciec traktuje ją jak obcą osobę co młodą wampirzyce boli najbardziej. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej gdy zostają zamordowani sąsiedzi Delli. Jakby było mało wraca Chase wampir, który pomógł jej w przemianie i od tamtej pory powstała między nimi więź ( oj tutaj przypomina mi się Elena i Damon z Pamiętników Wampirów)co sprawia, że Della nie wie czy to co do niego czuje jest prawdziwe czy spowodowane więzią. Della dodatkowo musi zmagać się z wizytami ducha jej cioci, który coraz częściej traci panowanie nad sobą i sprawia sporo kłopotów. Młoda wampirzyca zrobi wszystko by jej ojca oczyszczono z zarzutów pomagają jej Chase i Burnett. Jak z tym wszystkim pogodzić uczucia do Chase i Steva, którego z nich wybierze Della? Czy może okaże się, że ktoś już podjął zamiast niej decyzję?

Ostatni tom serii o Delli mimo, że to już 8 książka nadal trzyma poziom i autorka wie jak dozować napięcie. Trochę smutno, że to już ostatnie spotkanie z Dellą i Wodospadami Cienia po zmroku ale wszystkie wątki zostały wyjaśnione i pozamykane. Zarówno tą serię jak i główną Wodospady Cienia polecam jak najbardziej.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Czytam opasłe tomiska
Historia z trupem
Przeczytam tyle ile mam wzrostu (3 cm razem 58,6 cm)


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria Young

1 komentarz: