niedziela, 19 marca 2017

Za zamkniętymi drzwiami

Autor: B. A. Paris
Wydawnictwo: Albatros
Okładka: miękka
Ilość stron: 304

Rok wydania: 2017

Przyznam się, że jak słyszę Bestseller to jakoś specjalnie mnie nie ciągnie do takich książek bo zazwyczaj jakoś mi one nie leżą. Już nie raz okazywało się, że te wszystkie ochy i achy u innych nijak się miały do moich odczuć. Tym razem zachęcona przez moją przyjaciółkę sięgnęłam po debiut B.A.Paris. Czy podobnie jak u większości czytających będą to okrzyki zachwytu?


Jack i Grace, mogłoby się wydawać idealna para, on przystojny, inteligentny ona czarująca i elegancka. Mają piękny dom, on jest znanym i cenionym prawnikiem, ona porzuciła pracę by zostać "kurą domową". Jednak jest drugie dno, nasza idealna para nie rozstaje się nigdy, gdzie ona tam on. Można by pomyśleć, że są w sobie szaleńczo zakochani i nie mogą bez siebie funkcjonować. Jednak czytając dalej poznajemy prawdziwie oblicze Jacka, które już nie jest tak idealne i wspaniałe jak na pierwszy rzut oka. Mnie osobiście zabrakło tutaj, zagłębienia się bardziej w psychikę Jacka, bo to co wyjawiła autorka mnie szczególnie jakoś nie przekonało a na pewno było mi tego mało. Jedyne co mi się tutaj podobało to zakończenie.

Książkę dobrze się czyta, szybko, jednak brakowało mi takiego wczucia się bardziej w sytuację bohaterki, miałam wrażenie że jestem gdzieś obok tego. Wkurzał mnie bardziej Jack ta jego idealna poza i aż dziwne, że nikt go nie przejrzał. Dochodzę do wniosku, że jednak książki wokół których jest tyle medialnego szumu i nazywane są bestsellerami jednak będę się trzymać z daleka. Jest to następna pozycja, która mnie jednak rozczarowała bo oczekiwałam jednak więcej.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
czytam nowości

2 komentarze:

  1. A ja byłam bardzo zadowolona, trzymała mnie w napięciu do samego końca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dostałam w sobotę na urodziny, jako jedną z trzech książek i możliwe, że od niej zacznę czytanie :)

    OdpowiedzUsuń