poniedziałek, 30 października 2017

Młody świat

Autor: Chris Weitz
Wydawnictwo: Insignis
Okładka:miękka
Ilość stron: 360

Rok wydania: 2017Dawno już nie czytałam młodzieżówek ale lektura "Młody świat" sprawiła, że z chęcią wrócę do książek dla młodzieży. Chociaż porównywanie tej książki do Niezgodnej, która no nie przypadła mi do gustu to taki strzał w kolano. Nauczona jednak doświadczeniem, że nie wszystkie opinie które zamieszczane są na okładkach są zgodne z moimi to staram się nimi nie kierować choć w tym przypadku były maleńkie obawy.

Ziemię opanowała tajemnicza epidemia, która zabiła dorosłych i dzieci zostawiając przy życiu tylko nastolatków. Wśród ocalałych jest Jefferson, który po śmierci brata został przywódcą grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona oraz Donna w której jest zakochany. A jak wygląda świat w którym przyszło im żyć? Nie ma dostępu do prądu, większość dzieciaków ma broń bo wystarczy, że się obrabowało sklep z bronią czy odpowiednie miejsce a seks nie grozi ciążą. Jednym słowem hulaj dusza piekła nie ma ale za jaką cenę? Jedzenie jest dobrem luksusowym, którego brakuje i trzeba wszystko racjonować do tego świadomość, że po ukończeniu 18 lat umrzesz przez tajemniczą chorobę.

Gdy jeden z nich Mózgowiec wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im pokonać tajemniczą chorobę, Jefferson wraz z Donną i trójką podwładnych wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli przejść przez wrogie terytoria i zmierzyć się z innymi plemionami. Czy uda im się znaleźć lekarstwo i ocalić ich przed nieuchronną śmiercią? 

" Młody świat" to dopiero pierwsza część trylogii, która zapowiada się całkiem ciekawie. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy paczki Jeffersona. 


Za książkę dziękuję agencji AiM Media


1 komentarz:

  1. Mnie jakoś jakiś czas temu ten tytuł nie przekonał, więc nie czytałam, ale może skuszę się na całość serii, gdy będzie już dostępna.

    OdpowiedzUsuń