sobota, 23 kwietnia 2016

Z jednym wyjątkiem

Autor: Katarzyna Puzyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 744
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria: Lipowo
To już czwarty tom serii o Lipowie i przyznam szczerze Katarzyna Puzyńska zasłużyła sobie na stałe miejsce na mojej półce wśród ulubionych autorów. Książkę czyta się szybko i wciąga bardzo mimo, że czytałam ją na telefonie to nie mogłam się oderwać. Intryga i sposób w jaki ją przedstawia i samo zakończenie powodują zaskoczenie. Mnogość wątków, postaci i ich powiązań sprawiają, że do samego końca prowadzeni jesteśmy za nos a końcówka zaskakuje.

Tym razem ekipa z Lipowa trafia na seryjnego mordercę, bardzo specyficznego ponieważ używa on wycofanego już gazu bojowego i dodatkowo swoje ofiary "przyozdabia amatorskim tatuażem. Dodatkowo rozstawia szachy a tatuaż informuje o ruchu na szachownicy. Ofiar niby nic nie łączy a policjanci co jakiś czas trafiają na ślepy trop a podejrzanych zamiast ubywać to przybywa. Nie zabraknie też w tym tomie Klementyny, która działała mi na nerwy ale gdy poznałam ja trochę bliżej zmieniłam zdanie. Klementyna została pokazana w innym świetle i zyskała przez to dużo, dodatkowo w jej życiu pojawił się Józek ( kto to sprawdźcie sami ) i na pewno wpłynie pozytywnie na jej życie. Nie zapominajmy o Danielu, który musi odnaleźć się w roli ojca nastolatka. Plusem dla mnie jest brak obecności Pawła, za którym nie przepadam i liczę na to, że w następnym tomie dostanie to na co zasługuje. 
Jednym może przeszkadzać, że tak dużo autorka pisze o osobistym życiu bohaterów ale jak to bywa w seriach takie zabiegi są potrzebne. Dla mnie to duży plus ponieważ ma się wrażenie, że bohaterowie to ludzie z krwi i kości a nie tylko wymyślone postaci. 


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Czytam opasłe tomiska
Historia z trupem w tle
Przeczytam tyle ile mam wzrostu (5 cm razem 50,8 cm)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka2 komentarze:

  1. Nie przepadam za takim tematem ale od czasu do czasu czytam takie książki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że czwarty tom jest taki znakomity. U nas seria już czeka na półce :)

    OdpowiedzUsuń