sobota, 17 marca 2018

Woła mnie ciemność

Autor: Agata Suchocka
Wydawnictwo: Initium
Okładka: miękka
Ilość stron: 384

Rok wydania: 2018
Seria: Daję Ci wieczność / Boys Love


Sięgając po tę książkę zastanawiałam się co mnie czeka a to dlatego, że na odwrocie przeczytałam że książka zawiera treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich oraz takie, które mogą urazić dorosłych. W moich myślach zaraz pojawiły się różne rzeczy o których czytałam w książkach i zastanawiałam się co tez znajdę w tej książce. Nastawiłam się, że znajdę tu coś co mną wstrząśnie czy urazi ale nic takiego po drodze nie znalazłam przynajmniej jeżeli chodzi o mnie. Domyślam się jednak, że większości do gustu nie przypadnie wątek homoseksualny. W sumie patrząc na to co czytam niewiele mnie raczej jest w stanie zaskoczyć.

Zanim ktoś sięgnie po ten tytuł na pewno musi wiedzieć, że jest to książka z wątkiem boys love. Tak więc miejcie świadomość, że są tu sceny łóżkowe między mężczyznami chociaż autorka raczej je pobieżnie opisuje więc raczej się nie zgorszycie no chyba, że sama świadomość tego, że są to faceci was gorszy :). Zresztą sporo seksu można znaleźć w tej książce i to w każdej konfiguracji ale można je pominąć jak ktoś nie lubi takich scen czytać.

Autorka potrafi dzięki swoim opisom przenieść nas w tamten okres i czytając opisy miałam wrażenie, że idę tamtymi uliczkami, słucham jak Armagnac gra na fortepianie.  Zwłaszcza muzyka była wspaniale opisana i nie było innej możliwości jak dać się jej ponieść. Głowni bohaterowie nie są idealni i można ich nie polubić bo czasem działają na nerwy ale na pewno na uwagę zasługuje lord Huntington, chociaż postać drugoplanowa na mnie wywarła duże wrażenie.

Armagnac Jardineux, potomek plantatorskiej rodziny z Luizjany udaje się w podróż po Europie. Niestety wojna secesyjna pustoszy Południe, niestety pochłaniając rodzinny majątek. W krótkim czasie Armagnac  zostaje sierotą i jedyną rodziną jaką posiada jest stara i schorowana ciotka. Młodzieniec snuje się po Londynie, grywa w podrzędnych lokalach na fortepianie i właśnie w jednym z nich poznaje młodego skrzypka Lothara. Wkrótce postanawia do niego dołączyć pod skrzydła mecenasa lorda Huntingtona. W szybkim czasie podbijają salony i niewieście serca, jednak lord Huntington skrywa pewną tajemnicę. Co się stanie gdy Armagnac odkryje sekret swojej babki, który jak się okazuje łączy się z jego opiekunem?

Jeżeli nie boicie się scen łóżkowych,różnych konfiguracji, erotycznego wyzwolenia to ta książka jest dla was. Na pewno nie będziecie się nudzić bo autorka mimo dużej ilości scen łóżkowych nie skupia się na nich. Te sceny to tylko dodatek, który pokazuje jaką drogę przebył i jak odkrywał siebie. W sumie jestem ciekawa jaką historię szykuje autorka w drugim tomie bo ten jak dla mnie został zakończony.

1 komentarz: