poniedziałek, 27 lutego 2017

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Galeria postaci/ Magiczny przewodnik po filmie


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Galeria postaci

Autor: Michael Kogge
Wydawnictwo: Media Rodzina
Okładka:twarda
Ilość stron: 144
Rok wydania: 2016

Seria: Harry Potter


 W wyniku zamieszania brytyjski magizoolog Newt Skamander rusza w pogoń za magicznymi stworzenia po całym Nowym Jorku. Musi odnaleźć wszystkie zwierzęta, które uciekły tak by wszystko wróciło do normy. Pomaga mu w tym Jacob Kowalski oraz Tina i Quenne Goldstein, pracujące dla Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie tak różnych osób będzie początkiem pełnej niespodziewanych zwrotów akcji przygody.

Książka jest  świetnym uzupełnieniem filmu, przybliża nam nie tylko główną czwórkę  ale także pozostałe postacie. Znajdziemy tutaj zarys postaci, dowiemy się jakich przedmiotów używają, jakich zaklęć najczęściej używają. Nie zabrakło również informacji o znajomych osobach czy doświadczeniu jakie zdobyli. Wszystko w połączeniu ze świetnymi zdjęciami tworzy interesującą całość. Twarda okładka, kredowy papier i duże zdjęcia to atuty tej książki.Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć  Magiczny przewodnik po filmieAutor: Michael Kogge
Wydawnictwo: Media Rodzina
Okładka: miękka
Ilość stron: 96
Rok wydania: 2016

Seria: Harry Potter


Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: postacie, zwierzęta, organizacje, miejsca oraz różdżki i zaklęcia. W każdym z nich znajdziemy całkiem sporo informacji, dodatkowo ,uzupełnionych przez kadry z filmu. Bohaterowie są dość dobrze opisani, nie zabrakło tez sprej dawki informacji o organizacjach, które pojawiły się w filmie. Całkiem sporo uwagi poświęcono miejscom w których działa się akcja. Na samym końcu znajdziemy, krótkie info o różdżkach i zaklęciach. Na pewno jest to fajny dodatek dla fanów serii o Harrym Potterze. 

Za książki dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina

2 komentarze:

  1. Najpierw musiałabym zapoznać się z filmem, a na to na razie się nie zapowiada.

    OdpowiedzUsuń
  2. To akurat nie są moje klimaty ;)

    OdpowiedzUsuń