piątek, 4 września 2015

Gregor i Niedokończona Przepowiednia


Autor: Suzanne Collins
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Kroniki Podziemia
Suzanne Collins większości znana jest z bestselerowej serii Igrzyska Śmierci, którą bardzo lubię. Dlatego z chęcią sięgnęłam do jak się okazuje debiutanckiej sagi Kroniki Podziemia, którą rozpoczyna Gregor i Niedokończona Przepowiednia.

Gregor wraz z siostrami, mamą i babcia mieszkają w Nowym Jorku. Ojciec Gregora zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach przed narodzinami najmłodszej córki.
Kiedy wraz z Botką swoją najmłodszą siostrą Gregor spada przez klatkę wentylacyjną w pralni ich mieszkania trafiają do podziemnego świata. Poznają tam ludzi, którzy mieszkają w Podziemiu i żyją we względnym pokoju z olbrzymimi nietoperzami, karaluchami i innymi zwierzętami. Gdy okazuje się,że Gregor jest chłopcem z przepowiedni, który poprowadzi podziemnych do walki ze szczurami próbuje uciec i ledwo uchodzi z życiem po ataku szczurów. Gdy dowiaduje się, że szczury przetrzymują jego ojca postanawia spełnić przeznaczenie jakie wyznaczyła mu Niedokończona Przepowiednia.
Czy uda się pokonać w walce szczury i Gregor odnajdzie ojca? I najważniejsze czy całej trójce uda bezpiecznie wrócić na Naziemie?

Ksiązkę czyta się szybko i nie ma czasu na nudę bo cały czas się coś dzieje. Autorka umie sprawić, że od razu zaczynamy darzyć sympatią bohaterów. Tutaj zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się postać Botki 2-letniej siostry Gregora, której nie sposób nie lubić. Siostra Gregora dzięki swojemu dziecięcemu urokowi skradła serce nie tylko mieszkańcom Podziemia ale też i mnie. Z niecierpliwością czekam na następny tom bo spotkania z Botką są najlepsze. Myślę też, że to świetny wstęp do przeczytania Igrzysk Śmierci bo tam również Suzanne Collins stanęła na wysokości zadania. A saga Kroniki Podziemia jak na debiut jest naprawdę rewelacyjna.Za książkę dziękujemy Wydawnictwu IUVI


1 komentarz:

  1. Magiczny inny świat tocoś co lubię odkrywać na łamach książki ;)

    OdpowiedzUsuń