wtorek, 1 września 2015

Ogień i woda

Autor: Victoria Scott
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron:368
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Piekielny WyścigCzy każdy z nas byłby zdolny do poświęcenia dla drugiej osoby?Przed taką decyzją staje szesnastoletnia Tella, która dostaje zaproszenie do Piekielnego Wyścigu, w którym główną nagrodą jest lek dla najbliższej osoby. Tella mimo sprzeciwu rodziców przyjmuje wyzwanie i rusza by zdarzyć na miejsce i wyruszyć w Piekielnym Wyścigu. 

W niektórych momentach wyraźnie czuć, że autorka wzorowała się na Igrzyskach Śmierci.

Piekielny Wyścig odbywa się w czterech ekosystemach dżungli, pustyni, morzu i górach. Do pomocy ma Pandorę  które wybrała na początku a raczej jajo z którego później wykluwa się Pandora. Dopiero potem okazuje się czy wybrała dobrze i zwierze posiada zdolności czy jednak nie, jednym słowem niespodzianka. Oczywiście łatwo nie jest bo oprócz Telli w Wyścigu bierze udział ponad 100 osób i każdy walczy o to samo o lek dla najbliższej osoby i  zrobi wszystko by go zdobyć. A żeby dodać smaczku mamy dodatkowo tajemnicę rodzinną, kiełkującą miłość, dużo akcji, złych i dobrych bohaterów.


Książkę czyta się szybko, wciąga i znów zarwałam noc bo nie mogłam skończyć czytać zanim nie dojdę do końca książki i takie książki właśnie lubię. Wszystko napisane lekko i z przyjemnością się czyta, bohaterów zaczynamy darzyć sympatią i kibicować w wyścigu. Z niecierpliwością czekam na następny tom,

Za książkę dziękuję  Wydawnictwu IUVI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz