poniedziałek, 20 czerwca 2016

Jesienna sonata


Autor: Mons Kallentoft
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Okładka: twarda z obwolutą
Ilość stron: 464
Rok wydania: 2011

Seria: Komisarz Malin Fors

Nie jest to łatwa książka tym razem ma się wrażenie, że wątek kryminalny i wszystko co się z nim wiąże schodzi na dalszy plan. Tak to już czasem jest jak zauważyłam w książkach, które wydawane w są w serii. Jednak mimo tego autor trzyma się utartego przez siebie szlaku i jak to bywa już u niego nie szczędzi nam opisów przyrody i innych porównań.

Malin po wydarzeniach w których o mało nie została zamordowana jej córka Tove oddala się jeszcze bardziej od niej. Lekiem na całe zło staje się alkohol i Malin stacza sie powoli na samo dno co dziwne wszyscy widzą ale nie reaguje nikt. Powodem jest fakt, że Malin jest najlepsza w tym co robi i nikt jej nie chce podpaść. Dość dużo w tej części przemyśleń Malin i jej własnych demonów jednak jest to plus bo pokazuje jak bardzo alkohol niszczy człowieka, co z nim robi i jak potrafi zawładnąć życiem nawet gdy nam się wydaję, że my mamy kontrolę.

Zamek Skogsa dwóch mężczyzn znajduje w fosie wokół zamku zwłoki mężczyzny, którym okazuje się Jerry Petersson. Mężczyzna był znanym adwokatem i biznesmenem a zamek kupił za spore pieniądze. Jakim był człowiekiem, kto chciał jego śmierci? Jak zwykle Malin staje na wysokości zadania i drąży temat ale jednocześnie stacza się na samo dno alkoholizmu. Czy jest dla niej gdzieś światełko w tunelu? Tego dowiecie się czytając książkę ja ze swojej strony bardzo polecam.

Co sądzę o serii przeczytacie tutaj.Książka udział w wyzwaniu:
czytam opasłe tomiska

klucznik
czytamy literaturę skandynawską
historia z trupem
przeczytam tyle ile mam wzrostu ( 3 cm razem 81,9 cm)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dom Wydawniczy Rebis

2 komentarze:

  1. Ja cały czas tylko pierwszy tom przeczytałam:) Muszę to nadrobić.

    OdpowiedzUsuń
  2. wszystkie przeczytane ;) ale jaką puste czuje się po skończeniu wszystkich części..... koniec świata :)

    OdpowiedzUsuń